google-site-verification=AY-tJ9PPEXgPsbvS60EB6o_IKsbRpMoPiWxcZxdxsQA

G Noktası Nedir?

October 30, 2018

 

Orgazm, stresi azaltmaya, cildinizi iyileştirmeye ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Ancak, birçok kadın için orgazm  gizemli G noktası kadar zor olabilir.

Vajinal orgazm yaşamamış olsanız bile, bunun imkansız olduğu anlamına gelmez. Bazıları, G noktasının, cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşan kadınların anahtarı olabileceğine inanmaktadır.

 

G noktası nedir?

 

Muhtemelen G noktasını duydunuz, bunun yanı sıra, dünyayı yıkayan vajinal orgazm elde etmenin “anahtarı” nı da biliyorsunuz.

Gräfenberg noktası olarak bilinen G noktası, vajinanın içi boyunca “buraya gel” hareketinin kadınlarda fiziksel bir tepki oluşturduğunu keşfettikten sonra Dr. Beverly Whipple tarafından tanıtıldı. Bu bölgenin cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşmanın anahtarı olabileceğine inanıyordu. G noktası, klitoral ağınızın bir parçasıdır. Bu, G noktasını uyarırken, aslında klitorisin bir parçasını uyardığınızı gösterir. Sonuç olarak, iç labia'nın buluştuğu bezelye büyüklüğündeki nub, aslında klitorisin sadece bir ucu ve yaklaşık dört santim uzunluğa sahip iki “kök” e ayrılır.

 

Ayrıca, bu bölge, kadınlardan kadına farklılık gösterebilir; bu da neden genellikle bulunmasının zor olabileceğini açıklar. Ancak, uyarıldıktan sonra, G noktası kadın boşalmasına ve  kadınların vajinal orgazma ulaşmasına yardımcı olabilir.

 

G Noktasını nasıl bulabilirsin?

G noktasını bulmak, zor olabilir. Bu imkansız olduğu anlamına gelmez. İ

G noktanızı bulmak istiyorsanız, rahatlayarak başlayın.

Vücudunuzu keşfetmeye başladığınızda, sizin için en iyi olanı yapın.

Hazır olduğunuzda, parmaklarınızı veya bir seks oyuncağını sokmadan önce vajinanın açılışına masaj yapmaya başlayın.Daha sonra, parmaklarınızı veya bir oyuncağı kullanarak, “gel hareket” hareketiyle göbek deliğine doğru yukarı kaldırın.

Unutmayın, belirli bir düğmeye basmaya çalışmıyorsunuz, amaç bu bölgede sizin için en iyi olanı bulmak. 

Hareketi, duyum oluştukça tekrarlayın ve - bir içeri-dışarı hareketi yerine, bu alana dikkatinizi yoğunlaştırmak isteyeceksiniz.

Bütün kadınlar G noktası uyarımı ile tatmin olmaz. 

Mastürbasyonun tamamen normal olduğunu ve herhangi bir ilişkinin sağlıklı bir parçası olabileceğini unutmayın.

Kendi tercihlerinizi keşfetmek için zaman ayırarak, bu bilgileri cinsel partnerinizde en çok neleri beğendiğiniz hakkında bilgilendirmek için kullanabilirsiniz.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tanıtılan Yazılar

Döngüsel Ketojenik Diyet Nedir?

October 31, 2018

1/8
Please reload

Son Paylaşımlar

September 19, 2019

December 31, 2018

December 31, 2018

November 7, 2018

November 7, 2018

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara