google-site-verification=AY-tJ9PPEXgPsbvS60EB6o_IKsbRpMoPiWxcZxdxsQA

Neredeyse Sıfır Kalori İçeren 28 Gıda

October 23, 2018

 

 

 

1. Elma

125 gram elma  57 kalori 

Vücudunuz elmaları sindirmek için enerji yakmak zorunda olduğu için, bu meyvenin sağladığı net kalori miktarı muhtemelen bildirilenden daha azdır.

 

2. Roka

K vitamini açısından zengindir ve ayrıca folat, kalsiyum ve potasyum içerir.

Yarım fincan (10 gram) roka sadece üç kalori içerir.

 

3. Kuşkonmaz

Kuşkonmazın her türü sağlıklıdır, ancak mor kuşkonmaz, kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olabilecek antosiyaninler olarak adlandırılan bileşiklere sahiptir. Bir bardağın (134 gram) kuşkonmazının sadece 27 kalori var ve K vitamini ve folat açısından zengindir.

 

4. Pancar

Pancarların en çok araştırılan faydalarından biri de kan basıncını düşürme potansiyelleridir.

Orta büyüklükte bir pancar, sadece 59 kalori 

 

5. Brokoli

Brokoli, gezegendeki en besleyici sebzelerden biridir. Turpgillerden oluşan sebze ailesinin bir üyesidir ve kanserle savaşmaya yardımcı olabilir. 100 gram brokoli, sadece 31 kaloridir ve çoğu insanın günde ihtiyaç duyduğu C vitamini miktarının% 100'ünden fazlasını içerir.

 

7. Brüksel Lahanası

Brüksel lahanası çok besleyici sebzelerdir. Araştırmalar, Brüksel lahanası yemenin yüksek C vitamini içeriği nedeniyle DNA hasarına karşı koruyabildiğini göstermektedir.Bu beslenme güçleri fincan başına sadece 38 kaloriye (88 gram) sahiptir.

 

8. Lahana

Kalorilerde çok düşüktür ve fincan başına sadece 22 kalori içerir (89 gram)

 

9. Havuç

Havuç çok popüler sebzelerdir. Çoğu insan, vitamin A'ya dönüştürülebilen, beta-karoten bakımından zengin olduklarından havuç yemeyle iyi bir görüşe sahiptir. Uygun vizyon için yeterli A vitamini gereklidir. Tek fincanlık bir porsiyon (128 gram) havuç sadece 53 kalori içerir ve A vitamini için% 400'ün üzerinde bir vitamindir.

 

10. Karnıbahar

Son yıllarda, karnabahar, yüksek karbonhidratlı sebzeler veya tahıllar için bir yedek olarak çok popüler hale gelmiştir. Bir fincan (100 gram) karnabaharda 25 kalori ve sadece beş gram karbonhidrat vardır.

 

11. Kereviz

Kereviz, en bilinen, düşük kalorili gıdalardan biridir. Uzun, yeşil sapları vücudunuzda sindirilmeyen çözünmeyen lifler içerir, böylece kalori vermez. Kereviz ayrıca yüksek su içeriğine sahiptir ve kalorilerde doğal olarak düşüktür. Bir fincan (110 gram) doğranmış kerevizde sadece 18 kalori vardır 

 

12. Pazı

Uygun kan pıhtılaşması ile yardımcı olan bir besin olan pazı K vitamini açısından son derece yüksektir. fincan (36 gram) pazı sadece 7 kalori içerir.

 

13. Salatalık

Salatalık çoğunlukla su olduğundan, kaloriler çok düşüktür - bir buçuk fincan (52 gram) sadece 8'dir 

 

14. Rezene

Rezene hafif bir meyankökü tadı olan soğanlı bir sebzedir. Kurutulmuş rezene tohumu, yemeklere anason aroması eklemek için kullanılır.Rezene ham, kavrulmuş veya kızarmış olarak alınabilir. Bir fincan (87 gram) ham rezene (22) içinde 27 kalori vardır.

 

15. Sarımsak

Sarımsak, çeşitli hastalıkların bir çare olarak yüzyıllardır kullanılmıştır. Araştırmalar kan basıncını azaltabileceğini ve enfeksiyonlarla ve hatta kanserle savaşabileceğini düşündürmektedir.

Bir adet (3 gram) sarımsak sadece 5 kalori içerir 

 

16. Greyfurt

Greyfurttaki bazı bileşikler kolesterol seviyelerini azaltabilir ve metabolizmayı artırabilir (25).

Yarım greyfurtta (123 gram) 52 kalori vardır.

 

17. Limon

Limon ve limonun suyu ve lezzetleri, su, salata sosları, marinatlar ve alkollü içecekler için yaygın olarak kullanılmaktadır.Narenciye, sadece lezzet katmaktan fazlasını yapar. Araştırmalar, limon suyunun vücudunuzdaki hastalıklarla mücadele etmek ve önlemek için antioksidanlar olarak hareket edebilen bileşiklere sahip olduğunu göstermektedir. Bir sıvı ons (30 gram) limon veya limon suyu sadece 8 kalori içerir.

 

18. Mantar

Mantarlar birkaç önemli besin içerir ve fincan başına sadece 70 kaloriye (70 gram) sahiptir.

 

19. Soğan

Soğanlar çok popüler bir sebzedir. Soğan çeşitleri kırmızı, beyaz ve sarı ile birlikte soğanlı soğan veya yeşil soğanları içerir.Tadın türüne bağlı olarak farklılık göstermesine rağmen, bütün soğanların çok az kalorisi vardır - bir orta soğan (110 gram) yaklaşık 44 kaloridir.

 

20. Biber

Araştırmalar, biberlerin antioksidanlarda özellikle yüksek olduğunu ve vücudu oksidasyonun zararlı etkilerinden koruyabildiğini göstermektedir. Bir bardak (149 gram) doğranmış kırmızı biber  içinde sadece 46 kalori vardır.

 

21. Turp

Turplar biraz baharatlı bir ısırık ile gevrek kök sebzelerdir.Turpların birkaç yararlı besin maddesi vardır ve fincan başına sadece 19 kalori (116 gram) vardır.

 

22. Marul

Roma marul, salatalarda ve sandviçlerde kullanılan çok popüler yapraklı bir sebzedir.

Marulun kalori içeriği, suyun yüksek olduğu ve lif bakımından zengin olduğu için çok düşük. Bir yaprak (6 gram) marul marulunun sadece bir kalorisi vardır.

 

23. Çilek

Çilekler son derece popüler bir meyvedir. Çalışmalar, çilek yemeğinin sizi kanser ve kalp hastalığı gibi kronik hastalıklardan korumaya yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bir fincanda (152 gram) 50'den az kalori vardır.

 

24. Ispanak

Ispanak, vitaminler ve minerallerle yüklü ve kalorilerde çok düşük olan başka bir yeşil yapraktır.

K vitamini, A vitamini ve folatta yüksektir ve diğer bazı yapraklı sebzelerden daha fazla proteine ​​sahiptir. Tek bir fincan (30 gram) ıspanak porsiyonunda sadece 7 kalori vardır (44).

 

25. Bezelye

Bezelye çok besleyicidir ve bir fincanda (98 gram) sadece 41 kalori için C vitamini için neredeyse% 100 içerir.

 

26. Domates

Domatesler  oldukça besleyicidirler ve likopen adı verilen faydalı bir bileşik içerirler. Araştırmalar likopenin kanser, inflamasyon ve kalp hastalığına karşı koruyabildiğini göstermiştir. Bir fincan (149 gram) kiraz domatesinde 27 kalori vardır.

 

27. Kabak

Kabak yeşil bir yaz balkabağı türüdür. Tariflere çok yönlü bir ekleme yapan hassas bir tada sahiptir.

Kabak, kalorilerde de oldukça düşüktür, fincan başına sadece 18 kalori (124 gram)

 

28. Otlar ve Baharatlar

Otlar ve baharatlar, gıdalara lezzet katmak için kullanılır ve kalorilerde çok düşüktür. Taze veya kurutulmuş yenen yaygın otlar maydanoz, fesleğen, nane, kekik ve kişniş içerir. Bazı iyi bilinen baharatlar tarçın, kırmızı biber, kimyon ve köründür. Çoğu ot ve baharat, çay kaşığı başına beş kaloriden daha azdır

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tanıtılan Yazılar

Döngüsel Ketojenik Diyet Nedir?

October 31, 2018

1/8
Please reload

Son Paylaşımlar

September 19, 2019

December 31, 2018

December 31, 2018

November 7, 2018

November 7, 2018

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara